Виховна робота
21 травня відзначається День вишиванки - міжнародного свята,яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського
одягу.
19 травня відзначається День Європи.
Англія - країна легендарних кельтів, синіх озер Шотландії, вересового напою, гірських пасовиськ Ірландії… Країна, яку поетично називають туманним Альбіоном через дощі й тумани, що сріблясто – молочним серпанком огортають цю землю. При згадці про Англію спливають у пам’яті Біг – Бен і Тауер, англійські королі й королеви, стримані леді й ввічливі джентльмени, англійська гостинність з традиційним гарячим чаєм з молоком, який приємно випити біля палаючого каміна. На березі цієї прекрасної країни нас чекає герой роману Даніеля Дефо Робінзон Крузо.
1. Рід занять Д.Дефо
2. Річка, поблизу гирла якої знаходився острів Робінзона.
3. Назва творів, які писав Дефо у газетах.
4. Навчальний заклад, який закінчив Дефо.
5. Рід занять батька письменника.
6. Яку книгу читав Робінзон Крузо?
7. Що перше зробив Робінзон Крузо, прибувши на острів?
8. У якій країні , в якому місті народився Робінзон Крузо?
9. Що ви знаєте про походження імені Робінзон?
10. Ім’я хлопчика, з яким Робінзон тікав з полону.
Харітоненков Віталій про Дефо
Попова Поліна про Гаррі Поттера
Чи вірите ви в чудеса?
Хоч скільки б років було людині, а закладена в дитинстві магія казки, дива завжди дає надію на радість, несподіванку, доброго помічника, який частину ваших турбот звалить собі на плечі – і ви відчуєте себе щасливим. Ідея про існування паралельних світів дедалі більше подобається людям. Тому подальша наша подорож до надзвичайної таємниці життя Гаррі Поттера . Книги про нього стали світовим бестселером. Влітку 2007 71 року вийшла сьома книга про історію життя хлопчика – чарівника.
А створила цю прекрасну історію Джоан Кетлінг Роулінг. В інтерв’ю вона розповіла, що одного разу, їдучи в поїзді, побачила перед очима всю історію Гаррі Поттера і тепер її послідовно описує. А хто кращий знавець змісту історій про Гаррі Поттера ми зараз перевіримо.
1. Хто зіграв роль Гаррі Поттера за романами Дж.Роулінг?
2. Як відомо, кожен з гуртожитків має свій герб. На гербі Грифіндору – лев, на гербі Слізерину – змія. А що зображено на гербі Гафелпафу?
3. Назвіть імена батьків Гаррі Поттера
4. Прізвище дядька і тітки Гаррі.
5. Хто привіз Поттера до Дурслі?
6. Де жив Гаррі у родині Дурслі?
7. Назвіть ім’я Хагріда
8. Назвіть адресу магазина шкільного приладдя для чарівників
9. Яка пригода трапилася в школі під час свята Хелоуїн?
10. Що подарував Дамблдор на Різдво?
Труш Катерина про Дефо
Відповіді записуйте на відео та надсилайте поштою за адресою блога учителя російської мови.Хто набере більше балів, отримає бонус на семестрові та річні оцінки!
08.05.виховний захід
Мета: формувати в учнів почуття патріотизму, любов до свого народу, його історії та героїчного минулого; формувати й розвивати мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу людей старшого віку й дітей війни; виховувати громадянські почуття, соціальну активність та відповідальність.
Хід заходу
Є обеліски, плити і колони.
І урочисті квіти роковин.
І хто ми є? Усім усі мільйони,
А хтось комусь однісінький один.
Тебе немає. Але є мій спомин.
І не згадаю, ні, я спом’яну.
І спом’яну, і пом’яну.
І ще раз війни прокляну.
(Ліна Костенко)
Повідомлення. А пам’ять народу все зберігає… Наш сьогоднішній захід ― це Година пам’яті. Година-нагадування. Година-спогад...Сьогодні ми ще раз переглянемо сторінку історії, яка і через роки поломеніє кров’ю. Ми спробуємо душею доторкнутися до великого подвигу нашого народу.Окреслюючи перспективи майбутнього, ми повинні вдивлятися в минуле, черпати з нього той безцінний скарб, що не дасть загубити головне, розчинитися серед дрібних проблем. Спробуймо поставити себе на місце наших хоробрих прадідів, які ціною свого життя захистили Батьківщину, і дамо собі відповідь на питання: чи зміг би я?
Повідомлення. Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни.Минуло понад 75 років відтоді, як закінчилася найкривавіша в історії людства війна.Кожне життя безцінне. Убивство людьми одне одного ніколи не може бути виправдане!!! «Смерть мільйонів — це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйону — трагедія».
Повідомлення. 22 червня 1945 року… Того пам’ятного літнього ранку рожевий світанок пив росу із трав і замріяно слухав останні звуки гармоніки в сільському клубі. Випускники 1941 танцювали свій останній шкільний вальс. Через декілька хвилин, рівно о 4 годині ранку, їх поглине кривавий вихор Другої Світової війни, яка триватиме 1418 днів і ночей.
Повідомлення. На території України війна не припинялася 1225 днів і ночей — з 22 червня 1941 р. до 28 жовтня 1944 р. По всій території України точилися кровопролитні бої, більш ніж у 100 населених пунктах бої були особливо запеклими. Саме в Україні вирішувалася доля Другої світової війни в Європі.
Повідомлення. Фашисти намагалися зруйнувати все створене розумом та працею людей. А що вони хотіли зробити із самим українським народом? Частину його знищити, а частину перетворити на рабів.Окупаційна влада запроваджувала новий порядок: улаштовували тюрми і табори, у яких жорстоко й бездушно знущалися над нашими людьми. Розпочалися масові розстріли мирних жителів. Загарбники нещадно грабували Україну. Мільйони юнаків і дівчат віком від 14 до 18 років було вивезено на примусові роботи до Німеччини. Для винищення населення на території України було влаштовано 150 концтаборів. Сотні тисяч людей вивезено до так званих «фабрик смерті» — концтаборів Освенціму, Майданека, Бухенвальду. Сорок перший. Найважчий. Найгірший. Той, що зруйнував мирне життя.
Повідомлення. Високу ціну заплатила Україна за Перемогу та визволення Європи від фашизму. А ще слід додати мільйони інвалідів, удів, сиріт, скалічені людські душі, зламані долі...
Герої… Вони вмирали за Батьківщину у смертельному вирі боїв. У період з 1941 р. до 1945 р. Україна направила до збройних сил 7 млн людей. Кожен другий з них загинув. Воїни українці з честю виконали свій військовий обов’язок, зробили вагомий внесок у звільнення європейських народів від фашизму.
Ми — діти війни
Помилуй його, куле, обмини…
Невже тобі так хочеться убити?
Він молодий, не має ще жони,
Лиш Батьківщину вміє він любити.
Повідомлення. У роки війни в Україні загинув кожен шостий громадянин. Хто візьметься підрахувати, скільки вони могли б зробити і скільки б пізнали радісних хвилин…
Безіменні! О ні! Кожен має ім’я!
Обеліски в безсмертя підносить земля,
А над ними вогонь вічним сяйвом горить.
І його не згасить, не згасить, не згасить!!!
В ньому біль наш, і рать, і вічна любов,
України коханої кров.
Повідомлення. День 9 травня 1945 року знає весь світ.
Усіх закликаємо: будьте мудрими, нехай добром наповняться ваші серця, нехай жоден із вас не заподіє людям злого, нехай кожен знайде в себе сили відповісти на зло добром, бо інколи люди навіть не знають, що вони коять. Боже, заради життя на землі збережи своїх дітей, пошли на нашу рідну землю мир і спокій.Світла пам’ять про всіх полеглих у кровопролитних битвах, загиблих у підпіллі, на окупованій території та на чужині — у концтаборах і на каторжних роботах — завжди житиме в наших серцях. Низько вклоняємося та висловлюємо щиру вдячність ветеранам війни за величний бойовий і трудовий подвиг. Слава визволителям України!
Національна організація скаутів України.
(інформаційна хвилинка)
Скаутинг (від англ scouting) або ж Скаутський рух - міжнародний неполітичний молодіжний рух, який своєю метою ставить підтримку молоді в її фізичному, розумовому і духовному розвитку, таким чином, щоб вона могла відігравати важливу роль у суспільстві.
Початком скаутингу вважається 1907 рік, коли Роберт Бейден-Пауел (Robert Baden-Powell), генерал-лейтенант британської армії, провів перший скаутський табір на острові Браунсі (Brownsea Island) в Англії. Завдяки знанням, які Бейден-Пауел отримав на цьому таборі, він сформував основні принципи скаутингу, які виклав у своїй книжці "Скаутинг для хлопців" (Лондон, 1908), яка і до сьогодні є основоположною працею для скаутської роботи. Протягом першої половини 20-го сторіччя рух поширився по цілому світі. А за декілька років він розподілився на три вікові групи, щоб краще і повніше відповідати віковим особливостям молоді.
Cкаутів усього світу об’єднують Скаутська Присяга, Скаутський Закон і ряд символів, які, хоч і мають певні свої відмінності, але в основних елементах є подібними. Окрім того, для кожної організації характерним є ряд умов, які забезпечують виконання виховної мети скаутінгу:
Скаутинг – це добровільний рух – діти, підлітки і молодь, а також дорослі вступають до нього за власною волею, беручи на себе зобов’язання дотримуватися цінностей та правил, закладених у скаутській Обіцянці та Законі.
Скаутинг – це неполітичний рух – скаутінг не залучений до боротьби політичних партій за владу та до обслуговування їхніх інтересів. В той самий час він повинен допомогти молодим людям у їх соціально-політичному розвитку як активних та корисних членів суспільства.
Скаутинг – це незалежний рух – незважаючи на тісну співпрацю з багатьма іншими організаціями, урядовими органами держав, скаутські організації на всіх рівнях не залежать від контролю чи управління з їх боку.
Скаутинг – це рух, відкритий для всіх – членом руху може бути кожен, хто згоден бути вірним його меті, принципам та методу, незалежно від його етнічної, релігійної чи соціальної приналежності.
Скаутинг – це рух молоді, що підтримується дорослими, основна роль яких – забезпечення необхідних умов для розвитку молоді, сприяння її самовихованню.
Скаутинг – це рух, що доповнює інші види виховання – розвитку особистості сприяє велика кількість виховних факторів та сил, скаутінг – один з них.
Скаутинг – це рух, необхідний для молодих людей – скаутінг прагне бути необхідним в різних соціально-культурних сферах, швидко пристосовуватися в умовах змінного світу, щоб відповідати прагненням і потребам молоді, залишаючись в той самий час вірним меті, принципам і методу руху.
Скаутинг найперше є виховним рухом. Рух використовує власну методу виховання - програму неформальної освіти з акцентом на практичних зовнішніх діях, зокрема таборування, знання лісу. водний спорт, піші мандрівки, заняття альпінізмом та спортом. Виховання в ньому розглядається як процес, за допомогою якого кожен може розкрити свої природні здібності протягом усього життя.
За даними на початок 2007 року до Скаутського руху належить понад 38 мільйонів членів у 216 країнах і територіях. Найбільшою міжнародною організацією, у яку входять національні скаутські організації є Всесвітня Організація Скаутського Руху (ВОСР). На сьогодні близько 300 мільйонів людей належали до скаутських організацій. Станом на 2006 рік лише у шести країнах світу не було скаутських організацій - Андоррі, Китаю, Кубі, Лаосі, М'янмі та Північній Кореї
В Україні найбільшою скаутською організацією є Національна скаутська організація - Пласт.
(інформаційна хвилинка)
Інформація. 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.
Політика сталінського тоталітарного режиму щодо депортованих народів Криму, і, перш за все, кримськотатарського народу, поєднуючи у собі депортацію в умови, які унеможливлювали виживання, нівеляцію культури, мови, історичної пам’яті та самосвідомості репресованих народів, була неправомірною і злочинною, адже жоден народ за всіма міжнародно-правовими нормами не може і не повинен бути покараним за дії окремих його представників.
Комментарии
Отправить комментарий